Signal!

Dizimizin Konusu:

Dizi, neredeyse iki zaman diliminde gerçekleşiyor. Park Hae Young adında polis merkezinde çalışan bir profil uzmanı vardır. Park Hae Young bir akşam, tesadüf eseri polis merkezinin atık kamyonunda eski bir telsizden mesaj alır. Bu mesajı gönderen ise geçmişte yaşamını sürdüren Lee Jae Han’dır. Bu telsiz sayesinde, önceden yaşanan veya zaman aşımına uğrayan vakaları, Lee Jae Han’ın yardımıyla günümüzde çözmeye çalışırlar. Telsizden gelen mesaj, her akşam saat 23:23’de gelmekte ve hiç değişmemektedir.

Dizide belli bir konu yoktur. Her üç, dört bölümde davalar değişmektedir.

Dizi Oyuncuları:

İzlediğimiz her film ya da dizide kötü karakterler olmazsa olmazdır. Bu dizide de bir kötü karakter var ki, izlerken küfür bile edebilirsiniz. Bir insan, kendi pisliğini temizlemek için bu kadar kötülük yapabilir mi ? Spoiler vermek istemem ama Buraya tıklayarak kim olduğuna bakabilirsiniz. Zaten Lee Jae Han’ın demediği kalmadı. Benim yerime de küfür etmişliği vardır.

Belki şuan da size çok garip gelebilir ama diziyi izledikçe bana hak vereceğinize inanıyorum. Belki de gerçek hayatta da sözünü ettiğim kişi gibi devlet adamları, memurlar vardır. Bilinmez!

Konu çok dağılmadan tekrar dizimize dönelim.

Adamım benim! Cho Jin-Woong!
(Nam-ı değer Lee Jae Han)

Dizideki başrol oyuncu her ne kadar Park Hae Young gibi gösterilse de, bence başrol Lee Jae Han‘dır. O kadar güzel rol yapıyor ki, gerçekten adamın oyunculuğuna hayran kalırsınız. Daha önceden Cho Jin Woong (Lee Jae Han)’un dizilerini veya filmlerini izleme fırsatım olmadığı için, oyunculuğunu keşfedemedim. Ama bu diziden sonra hayran olduğum, rol kesmeyi çok iyi bilen bir kişi daha keşfettim. Çok mutluyum 😀

Sen ne aşk acısı çektin be abla!
Cha Soo-Hyun!

Cha Soo-Hyun, (Kim Hye-Soo) 1989 yıllarının sonunda göreve başlamış olan çaylak bir polistir. Lee Jae-Han’ın çalıştığı karakola gelmiştir ve ilk defa kadın bir dedektif bu görevde yer almaya başlamıştır. Lee Jae-Han’a o zamanlarda ilgi duymaya başlamış ve sevgisi karşılıksız bir aşka dönüştü diyebilirim. -Neden karşılıksız bir aşka dönüştüğünü diziyi izledikçe daha iyi anlayacaksınız.- Bu ablamız ilk zamanlarda o kadar çaylaktı ki artık herkes tarafından bir takma adı vardı. 0,5! (sıfır beş) Ama günümüzde Çözülmemiş davaların Takım Lideri olarak görev almaktaydı.

Park Hye-Young!

Küçüklükten beri zeki bir çocuk olmasına rağmen, yaşadığı olaylardan dolayı düşünceli,çabuk sinirlenen bir karakter olarak izleyicilere yansıtılmıştır. Bu abimizin bir olayı var. 1999 yılında Injoo şehrinde, abisi bir lise öğrencisine tecavüz davasından yargılanmıştı. Abisinin yargılanması bittikten sonra, kimsenin beklemediği bir anda intihar etti. Lee Jae-Han ile telsizle tanıştıktan sonra abisinin davasıyla daha çok ilgilenmeye başladı. Çünkü abisinin böyle bir tecavüz vakası içerisinde olmadığını Park Hye-Young biliyordu. Lee Jae Han’dan abisini kurtarmasını bekliyor.

Beğendiğim Dizi Ost’ları

Aksiyon!