Gu Family Book!

Uzun bir aradan sonra hepinize merhaba arkadaşlar. Bu zamana kadar neredeydin diye soracak olursanız, inanın ben de bilmiyorum. Herkesin hayatında iniş çıkış noktaları olduğu gibi benim de inişli çıkışlı dönemlerim oldu. Bu yüzden, hobi olarak gördüğüm Kore dizilerini, bir süre izleyemedim. Son dönemlerde bitirdiğim birkaç dizi, film bile oldu ama kendi kişisel görüşlerimi, herhangi bir platformda paylaşmadım. Fakat bundan sonra buralardayım. Beni takip edebilirsiniz. 😎

Gelelim 2013 yılında çıkmış olan bir dizimize. Yine tarihi yönüm ağır basarak, şans eseri “Gu Family Book” dizisini izleme fırsatım oldu. Oyuncu kadrosundan vs. haberim yoktu. Ama Suzy’nin oynadığını ileriki bölümlerde görünce çok şaşırdım. -Çünkü onu seviyorum :D- Sadece konusuna bakarak hemen diziyi izlemeye başladım. Ben bu diziyi nasıl 2019’da izlerim ya? hala şaşkınım! Keşke ilk çıktığı zamanlarda izleseydim diyorum. Çok sürükleyici bir diziydi. Aşağıda, dizimizin konusundan bahsetmeye çalıştım…

Choi Kang-Chi (Lee Seung-Gi) yarı insan ve yarı hayvan olan efsanevi Gumiho’dur. Hayatını bir insan olarak yaşamak için mücadele ediyor ve aynı zamanda aşık oluyor.

Gu Family Book!

Seo-Hwa (Lee Yeon-Hee) asil bir ailenin kızıdır, ama babası Jo Gwan-Woong (Lee Sung-Jae) tarafından bir hain olarak belirlenmiştir ve Seo-Hwa’nın gözünün önünde babasının başı kesilmiştir. Daha sonra, Seo-Hwa ve küçük kardeşi Jung-Yoon (Lee Da-Wit) bir gisaeng evine teslim edildi. Seo-Hwa, gisaeng olmayı her seferinde reddediyor bu yüzden gisaeng evine girmeyi reddediyordu. Seo-Hwa gisaeng olmayı reddettiği için bu kızımızı 3 gün boyunca bir ağaca bağlarlar. Bu arada,Koo Wol-Ryung (Choi Jin-Hyeok), Jiri Dağı’nın bir ruhu koruyucusudur ve sonsuz yaşama sahiptir. Koo Wol-Ryung da merak dolu birisi olduğu için hep insanların çevresinde dolaşıyordur.

Bir gün, Seo-Hwa’nın gisaeng evinin bir ağaca bağlı olduğunu görür ve onunla ilgilenmeye başlar. Seo-Hwa’nın gisaeng olmadığı için her seferinde erkek kardeşini dövüyorlardı. En sonunda Seo-Hwa, küçük erkek kardeşinin onun yüzünden dövülmesine,acılar çekmesine gönlü razı gelmiyor ve sonunda bir gisaeng olmayı kabul ediyor. Daha sonra, gecesini babasını öldüren adamla geçirmek zorunda kalacağını öğrendi. Bu durumdan sıyrılmak için hizmetkarının yardımıyla, Seo-Hwa küçük kardeşi ile dağa kaçıyor, ancak dağda birbirlerinden ayrılırlar. Seo-Hwa, Koo Wol-Ryung tarafından kurtarıldı, ancak küçük kardeşi bir köle avcısı tarafından yakalandı. Seo-Hwa, Koo Wol-Ryung’un önünde uyanır. Birlikte geçirdikleri günlerin tadını çıkarırlar ve birbirlerine aşık olurlar. Koo Wol-Ryung, onunla birlikte olmak için insan olmaya karar verir.

Gu Family Book!

Koo Wol-Ryung’un insan olabilmesi için, insanlara yardım etmekten, et yemekten ve gerçek görüntüsünü 100 gün saklamaktan kaçınmalıdır. Koo Wol-Ryung insanlığa geçmeden 10 – 11 gün önce, Seo-Hwa’nın askerler tarafından yakalandığını görür.

İşte dizi burada başlar. Ama bu kaçırılma olmadan önce Seo-Hwa Koo Wol-Ryung tarafından bir erkek çocuğa hamile kalmıştır. Zaman ilerler ve Seo-Hwa bu bebeği doğurur. Bebek daha sonra bir nehirde sepet içinde bulunur. Soylu adamlardan biri bebeğe Choi Kang-Chi adını verir.

Gu Family Book!

Choi Kang-Chi’nin hayatı bu soylu adamın karşısına çıkmasıyla başlıyor. Ardından acılar,ihanetler ve dramlar burada başlıyor.